Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego nie używacie Woocommerce i Wordpress?
Specjalizujemy się w silnikach Shoper i PrestaShop. Pierwsze to rozwiązanie abonamentowe tworzone przez Polską spółkę i dopracowaną bardzo dobrze, a drugie oparte o darmowy silnik open source rozwijany od lat jako dedykowany sklepom internetowym.
Powodem skupienia się na tych rozwiązaniach jest troska o bezpieczeństwo i przekonanie o wyższości rozwiązań dedykowanych - Shoper to praktycznie najlepszy wybór z najmniej problematycznych, a PrestaShop to dobrze dopracowana, stabilna i relatywnie bezpieczna platforma spośród darmowych.
Sklepy oparte o OpenCart są lepiej sprawdzającymi się na rynkach zagranicznych z uwagi na mniejsze wsparcie Polskih usług przesyłkowych, paczkomatowych, płatnościowych i językowe.
Sklepy oparte na Magento są dość wyjątkowe i pozwalają na budowanie platform na prawdę potężnych, ale też rozwój w oparciu o ten filnik jest znacznie kosztowniejszy i utrzymanie sklepu jest osiągalne raczej dla znacznie większych sklepów.
Sklepy oparte na Woocommerce mogą być rozbydowywane i są całkiem porównywalne z PrestaShop choć więce j funkcji wymaga dedykowanych dodatków i to właśnie główny powód nie stosowania Wordpress + Woocommerce. Podczas gdy wiely deweloperów traktuje wtyczki i rozszerzenia Wordpress (w tym Woocommerce) jak dodawanie filarów solidnej konstrukcji strony podczas gdy doświadczenie stron, o których naprawę prosili nas klienci pokazuje wyraźnie prawdę: każde rozszerzenie to kolejna rana w którą może się wedrzeć infekcja. Dlatego nie ryzykujemy i ze zwykłej przyzwoitości wybieramy rozwiązania dające lepszą perspektywę bezpieczeństwa zamiast tworzyć sklepy na szybko i później zostawiać klienta samego z takim bałaganem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że mając kosztowną opiekę techniczną, stałe aktualizacje i testy Wordpress może być bezpieczną platformą, ale my nie realizujemy projektów w oparciu o nią.
Jakie dodatkowe integracje w sklepie mogą być potrzebne?
Co do integracji Shoper to niektórzy klienci potrzebują np zintegrować sklep ze swoim programem magazynowym, jakimiś nietypowymi platformami mailingowymi itp. Shoper ma masę rozszerzeń https://www.shoper.pl/appstore-aplikacje/ - część jest też bezpłatna. Przewaga jest taka, że te popularne i najczęściej używane są stabilne i bezpieczne, co nigdy nie jest tak pewne z silnikami open source jak np. PrestaShop, Wordpress czy OpenCart.
Zazwyczaj klienci decydują się na płatności Shopera (chyba, że mają umowę z innym operatorem lub wybierają PrestaShop), wysyłki furgonetką lub dedykowaną aplikacją np. DPD (wszystkie inne firmy kurierskie też mają integracje przy czym są najczęściej odpłatne miesięcznie ~20zł) i czasami np integrację z Instagramem, programem do faktur czy np AdWords remarketingiem.
Bez tych dodatkowych, poza płatnościami i dostawami, Shoper jest jednak kompletnym narzędziem. Tak samo PrestaShop - płatności i dostawy różnią się w różnych krajach ponadto w Polsce jest duży wybór operatorów, więc w sklepach zawsze są to rozszerzenia, a nigdy nie są wbudowane w silnik.
Dlaczego Shoper jest bezpieczniejszy?
W przeciwieństwie do platform typu Magento, OpenCart PrestaShop i Wordpress/Woocommerce - Shoper to zamknięty system, zabezpieczany i utrzymywany przez dużą firmę o stabilnej pozycji rynkowej już od wielu lat - dając pewne gwarancje w ramach umowy licencyjnej/abonamentu.
Nie oznacza to, że rozwiązania darmowe są skazane na włamania, ale znacznie podnosi to ich ryzyko i podnosi koszt utrzymania o konieczne aktualizacje, testy i korekty. Ryzyko jest większe im więcej rozszerzeń koniecznych jest do zainstalowania do poprawnego działania danego silnika.
Nie ma systemów całkowicie odpornych na ataki, ale stosowanie mniej popularnych, bardziej zintegrowanych lub zamkniętych technologii zazwyczaj skutkuje mniejszym narażeniem na atak.
Powiązane materiały
Reklama PROSTO
ul. Traugutta 1/9
43-502 Czechowice-Dziedzice
Agencja reklamowa, brandingowa i interaktywna - Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Katowice